Budowa-domow.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Jaką pościel dobrać do pokoju córeczki?

ByRedakcja

cze 10, 2022
Jaką pościel dobrać do pokoju córeczki

Posiadanie w domu małej księżniczki jest dla rodziców niezwykle zobowiązującym zadaniem. Mała dama ma bowiem swoje wymagania oraz preferencje, które nie zawsze tak łatwo będzie można spełnić. Najwięcej problemów pojawia się w momencie, kiedy trzeba odpowiednio zaaranżować przestrzeń sypialnianą. Dziewczynki chcą bowiem czuć się w swoim pokoju jak w swojej własnej, osobistej twierdzy. Często łózko staje się dla nich prawdziwie bajkową krainą, a co za tym idzie, rodzice muszą zadbać o to, by właśnie tak się ono prezentowało. Założone cele można osiągnąć chociażby przez odpowiedni dobór pościeli i prześcieradła. Jednak jak można zrobić to dobrze?

Jaka pościel do pokoju córeczki będzie pasować idealnie?

Łóżko w pokoju dziewczynki spełnia najważniejszą rolę- oczywiście poza zabawkami. To właśnie na nim nasza mała księżniczka będzie odpoczywać, ale także będzie się bawić i cieszyć kolejnymi przygodami. Wobec tego kluczowy okazuje się tu dobór idealnej pościeli. Jak wiadomo, każda dziewczyna w wieku przedszkolnym, a nawet i szkolnym, z chęcią postawi na kolor różowy. Cukierkowość i przepełnienie słodyczą to znaki rozpoznawcze takiego pokoju. Wobec tego pościel różowa sprawdzi się jak żadna inna. Oczywiście rodzice mogą wybierać dowolny odcień różu, a także dowolne motywy, które znajdą się na pościeli. Niemniej jednak wzory nawiązujące do ulubionej bajki czy kreskówki z całą pewnością będą przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Rodzice powinni pamiętać również o tym, że kluczowe okazuje się dobranie odpowiedniego rozmiaru różowej pościeli. Zbyt mała, nie będzie wstanie szczelnie otulić łóżka, z kolei zbyt duża, będzie zwisała i ocierała się o podłogę. Będzie to nie tylko nieestetyczne, ale także sprawi, że pościel będzie musiała być prana o wiele częściej.

Idealne i praktyczne prześcieradło do sypialni małej księżniczki

Pościel to jedno, zaś prześcieradło to drugie. To ono zabezpiecza skórę naszego dziecka przed kontaktem z roztoczami i alergenami, które czają się na powierzchni materaca. Dzieci znane są z dość niespokojnego snu. Oznacza to, że zwykłe prześcieradło po całej nocy może znaleźć się zwinięte w rogu łóżka lub- co gorsza- na podłodze. Wówczas z pomocą przychodzą prześcieradła z gumką, które utrzymają się w odpowiednim miejscu praktycznie przez całą noc. Zapewnią one także znacznie większy komfort snu naszego dziecka. Jak wiadomo pozwijane i pomięte prześcieradło potrafi wybudzić ze snu nie jednego z nas. Stawiając na model z gumką, jednocześnie stawiamy na komfort