Budowa-domow.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Meble dla moli książkowych

ByRedakcja

lut 21, 2022 #ARANŻACJE POKOJU NA PODDASZU, #BIURA ARCHITEKTONICZNE KATOWICE, #BLACK RED WHITE MEBLE OGRODOWE, #BLOCZKI Z KERAMZYTU, #BUDOWA DOMU FORMALNOŚCI KOSZTY, #BUDOWA DOMU KROK PO KROKU KOSZTY, #BUDOWA DOMU POD WYNAJEM, #BUDOWA GARAŻU DREWNIANEGO POZWOLENIE, #CENA DOMU PARTEROWEGO, #DASZEK Z POLIWĘGLANU CENA, #DEKORACJE DOMU W STYLU PROWANSALSKIM, #DOM ZA 150 TYS STAN SUROWY ZAMKNIĘTY, #DOM ZA 300 TYS POD KLUCZ, #DONICZKI Z TRAWY MORSKIEJ, #DYWAN TKANY, #DYWAN W SALONIE, #DYWANIKI DO KUCHNI ANTYPOŚLIZGOWE, #DYWANY TKANE, #EGZOTYCZNY GATUNEK STORCZYKA, #ELEKTRYCZNY SEKATOR, #FARBY DO GRZEJNIKÓW, #FOTELE Z WYSOKIM ZAGŁÓWKIEM, #GARAŻE Z PŁYTY OBORNICKIEJ, #JAK CZYŚCIĆ PRZYPALONE ŻELAZKO, #JAK URZADZIC MALA SYPIALNIE, #JAK WYBRAĆ PROJEKT DOMU, #JAK WYCZYŚCIĆ PIEKARNIK OCTEM, #JAK ZAMONTOWAĆ DRZWI PRZESUWNE DO SZAFY, #JAKA DESKA DO KROJENIA, #KABINY PRYSZNICOWE SKŁADANE NA ŚCIANĘ, #KIEDY NAWOZIMY TRAWNIK, #KOMIN OCIEPLANY, #KOSZT BUDOWY DOMU PARTEROWEGO, #KOSZT DOMKU LETNISKOWEGO, #KUCHNIA LATA 60, #LAMPY DO SALONU Z ANEKSEM KUCHENNYM, #LUKSUSOWA POŚCIEL, #OGRÓD WYPOSAŻENIE, #OSŁONKA HIACYNT WODNY, #PANELE POD PODŁOGÓWKĘ, #PŁYTKI KAMIENNE NA SCHODY ZEWNĘTRZNE, #PODAJNIK TŁOKOWY WADY, #PODLEWAĆ, #PODUSZKI DEKORACYJNE W STYLU SKANDYNAWSKIM, #PÓŁKI WISZĄCE NA BALKON, #PROJEKT DOMU KOSZTORYS, #PRZEGRODA BALKONOWA CASTORAMA, #PRZYPALONE ŻELAZKO, #PYTANIA DO DEWELOPERA PRZED KUPNEM DOMU, #ROŚLINY CEBULOWE KTÓRYCH NIE TRZEBA WYKOPYWAĆ, #ŚCIANKI BERLIŃSKIE, #SLONECZNY BALKON, #STORCZYK DONICZKOWY, #STORCZYKI W NATURALNYM ŚRODOWISKU, #ŚWIECZNIK ZE SŁOIKA I KORONKI, #SZPACHLOWANIE ŚCIAN NA MOKRO, #SZTUCZNE KRZEWY NA BALKON, #UKLAD SZTUĆCÓW NA STOLE, #UKLADANIE SZTUĆCÓW, #UKŁADANIE PANELI WZORY, #WAŁEK Z DŁUGIM WŁOSIEM, #WAPNOWANIE TRAWNIKA KIEDY, #WYKAŃCZANIE MIESZKAŃ, #WYNAJEM SPRZĘTU BUDOWLANEGO WROCŁAW, #WYSOKIE LUSTRO INACZEJ, #WYSTRÓJ WNĘTRZ SALON, #WZORY BALUSTRAD KUTYCH, #Z CZEGO ZROBIĆ DRZWI PRZESUWNE DO SZAFY, #ZA ILE MOŻNA WYBUDOWAĆ DOM, #ZAPASY JEDZENIA

Kiedy chcemy zanurzyć się w świat ulubionych bohaterów, przeczytać ostatni raport z pracy, czy wczorajszą gazetę, szukamy wygodnej pozycji. Jakie meble będą dobre dla książkofilów?

To czy coś jest komfortowe i zdrowe dla naszego kręgosłupa, jest niewidoczne czasem na pierwszy rzut oka. Potrzeba nieco czasu z książką w ręku, aby odczuć ewentualne niedogodności.

Fotel

Najlepiej bujany – jest wręcz synonimem wieczoru spędzonego z książką. Przed zakupem warto jednak sprawdzić, jak w dłuższej perspektywie się czujemy użytkując tego typu mebel. Może się okazać, że z powodu bujania i chwiejności nie będziemy w stanie poczuć się bezpiecznie na fotelu bujanym. Rozwiązaniem pośrednim są fotele, które uginają się pod siedzącym i działają jak wielka sprężyna. Są one znacznie bardziej stabilne i również pozwalają na bujanie.

Rozwiązaniem pośrednim są fotele, które uginają się pod siedzącym i działają jak wielka sprężyna.

Przy wszystkich fotelach warto także sprawdzić kwestię podparcia szyi. Przy ciągłym trzymaniu głowy pojawi się zmęczenie – a przecież chcemy się zrelaksować, prawda?

Pufa

Raczej do krótszego niż dłuższego czytania. Nie mówimy tu oczywiście o klasycznym przedstawicielu tego typu siedzisk – bez możliwości, choćby minimalnego podparcia.

Niektórych przekona pomysł pufy XXL – ogromnego worka o zmiennym kształcie, wewnątrz którego znajdziemy mnóstwo małych kuleczek. Z powodu materiału (ekoskóra) może to jednak nie być najlepszy pomysł na największe upały.

A może na leżąco?

Czytanie do poduszki, czy po prostu na leżąco w sypialni, to dla niektórych wręcz rytuał. Pamiętajmy jednak, że początkowo wygodna pozycja na brzuchu lub na boku, po jakimś czasie stanie się niewygodna. Czy to z powodu wygięcia kręgosłupa, czy z powodu ścierpnięcia ręki. Dlatego warto poszukać możliwości przyjęcia pozycji półleżącej. Może w tym pomóc odpowiednie łóżko lub (jeśli mebel przylega do ściany) poduszki. Opieranie się o „gołą” ścianę może w dłuższej perspektywie doprowadzić do jej zużycia i pojawienia się śladów.

Jeśli  naszym ulubionym miejscem do czytania jest salon, to pomyślmy o kanapie narożnej. Pozwala ona na przyjęcie półleżącej pozycji.