Budowa-domow.net.pl

Informacje o budownictwie, architekturze i ogrodzie

Oświetlenie ogrodowe- jak wybrać?

ByRedakcja

paź 19, 2022
reflektor zewnętrzny led do ogrodu

Oświetlenie ogrodowe staje się coraz to popularniejszym sposobem, by nadać charakteru miejscu, gdzie mieszkamy. Wbrew pozorom, szczególnie istotnym miejscem jest ogród oraz jego dobre oświetlenie. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów lamp, które z powodzeniem możemy wykorzystać. Jak więc odpowiednio dobrać oświetlenie oraz na co warto zwrócić uwagę? 

reflektor zewnętrzny led na taras i do ogrodu

Jakie lampy wybrać?

Szeroki wybór asortymentu sprawia, że znalezienie odpowiedniego modelu lamp do ogrodu nie jest wcale prostym zadaniem. Jednymi z najczęściej używanych modeli są lampy ogrodowe stojące. W lwiej części przypadków wybierane są niskie słupki ogrodowe. Największą zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że stanowią one skromny dodatek, który nie dominuje całej przestrzeni. 

W przypadku, gdy chcemy by lampa stanowiła główny punkt w naszym ogrodzie, warto rozważyć wybór latarni ogrodowej, która jest przede wszystkim wysoka. Dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu możemy uzyskać niesamowity efekt wizualny. Latarnie ogrodowe LED to również świetny sposób na oświetlenie elewacji.

nowoczesna latarnia led

Energooszczędność

Dobierając oświetlenie ogrodowe warto również zwrócić uwagę na energooszczędność zastosowanych lamp. Mniejsze zużycie energii to szereg zalet. Przede wszystkim to niższe rachunki każdego miesiąca, a dodatkowo zadbamy o środowisko.

Projektując ogród dobrze więc mieć na uwadze nie tylko aspekty wizualne, ale również prostotę i tanie użytkowanie. Reflektory ogrodowe LED to jedno z lepszych rozwiązań w kwestii oszczędzania prądu. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii możliwe jest osiągnięcie dobrego, jasnego światła, zachowując przy tym niski pobór prądu.

słupy oświetleniowe led

Nowoczesne oświetlenie ogrodu

Planując oświetlenie naszego ogrodu, a przy tym także i domu, należy pamiętać o kilku istotnych elementach. Dobierając oświetlenie należy mieć na uwadze odporność na trudne warunki atmosferyczne. Oświetlenie musi być tak dobrane, by podkreślało zalety otoczenia oraz domu, ukrywając jednocześnie wszelkie wady i niedoskonałości. Jak zostało wspomniane, istotną rolę odgrywa też energooszczędność. 

Aktualnie na rynku jesteśmy w stanie znaleźć wiele modeli lamp, które sprawdzą się w ogrodzie. Różnią się one między sobą wyglądem, sposobem montażu, a także ilością emitowanego światła. Dobór odpowiedniego modelu jest już tak naprawdę kwestią indywidualnych preferencji. 

Reasumując, oświetlenie ogrodowe cieszy się coraz to większą popularnością, dzięki czemu z łatwością jesteśmy w stanie znaleźć wiele ciekawych modeli lamp. Przy wyborze warto wziąć pod uwagę takie aspekty jak energooszczędność, wielkość lamp, kształt czy sposób ich montażu.

Słup ogrodowy led